top of page
  • תמונת הסופר/תמירי צור - מעצבת פנים

טיפים על תכנון אחסון נכון

אחסון מתוכנן היטב מוסיף אסתטיקה לחלל שלנו ומאפשר לנו לשמור על חלל יפה ללא עומס. ללא אחסון מתאים, חדר הופך לכאוס ולא מאורגן. לאחסון יש חלק משמעותי בעיצוב יותר ממה שאתם עשויים לדמיין בכלל.

ההבדל בין אחסון ואחסון לתצוגה של חפצים

לכל דבר בבית שלכם יש מקום ראוי. אם זה רכוש בעל ערך גבוה וחפצים נעימים ויזואלית שברצוננו להציג. יש פריטים אחרים שעשויים להיות חיוניים מאוד בגישה היום יומית שלנו אך כשלעצמם לא מושכים מספיק לעין. אחסון הוא המרחב שאותו אנחנו יוצרים כדי לאחסן את המוצרים החיוניים. תצוגה, לעומת זאת, מושכת תשומת לב לחפצים התורמים לעיצוב.

איך מתחילים לתכנן את האחסון

כחלק מתהליך עיצוב הפנים הראשוני תוכלו לזהות בדיוק כיצד אתם משתמשים בחלל ומה אתם צריכים מהעיצוב של. כתבו רשימה של כל פעילות שמתרחשות בחלל ואת כל הפריטים הנלווים שהוא צריך להכיל. היכן תשמרו על אוספים מיוחדים ואיפה יצירות האמנות של הילדים? מה עם כוסות השמפניה היפים או פריטים מיוחדים שאספתם? איך אתם רוצים לארגן את הפריטים וגישה אליהם? ומה אתם רוצים להציג?

שקלו אחסון לצד תוכנית התאורה שלך

אם התקציב שלכם מאפשר, התקינו תאורה אינטגרלית באחסון שלכם וזה יעזור לכם למצוא דברים, זה יוסיף שכבה של תאורה לחדר. אם האחסון שלכם משלב תצוגה, הוסיפו תאורה כדי להדגיש את התכונות של יצירות התצוגה שלך. התאימו את מיקומי התאורה שלכם מעל אזור האחסון כדי להאיר אזור. קבלו החלטות אלו יחד עם תוכנית התאורה שלכם כך שתוכלו לזהות את דרישות החיווט ונקודות החשמל.

יחידות אחסון בעיצוב אישי או אחסון מובנה

האם עליכם לבחור ארונות מובנים בהתאמה אישית או חלקים בודדים? אפשרויות מובנות יהיו חלק מתכנון החללים שלכם ויש לקחת בחשבון את תוכנית העיצוב הראשונית שלכם אחסון בעיצוב אישי בדרך כלל יקר יותר מחלקים בודדים או מערכות מוכנות בהתאמה אישית, אך אם אתה יכול להכיל התאמה אישית לתקציב שלכם, הוא שווה כל שקל.

היתרונות של אחסון בעיצוב אישי כוללים:

1. הוא תוכנן במיוחד עבור צרכי האחסון שלך

לא משנה מה דרישות האחסון והתצוגה שיש לכם, אתם יכולים לספק אותן באמצעות ארונות בהתאמה אישית. השתמשו במרחב ובצרכים שלכם כדי לקבוע את האפשרויות שלך. חשבו כיצד תוכלו ליצור אחסון גמיש ולהשתמש ביעילות בכל סנטימטר שניתן לשימוש. במידת האפשר, בחרו מדפים שיכולים לנוע למעלה ולמטה ומגירות עם חוצצים.

2. שיפור של הפרופורציות בחדר

אם אין לחדר את הסימטריה שאתם חושקים בה, יש הזדמנות ליצור אותה בעזרת ארונות. כשאתם מעצבים את החלל שלכם, שקלו כיצד תרצה לשפר את פרופורציות החדר ומה צרכי האחסון שלכם. אתם יכולים לבנות ארונות כדי לייעל את החדר ולהוסיף איזון בין החלקים השונים בחדר. קירות שלמים יכולים להכיל ארונות, מגירות ומדפים מוסתרים. עם מעט דמיון, בדרך כלל יש פתרון אחסון מעשי שישפר את האסתטיקה האדריכלית של החדר.

3. חיזוק הקונספט העיצובי של החלל

כאשר יש לכם אפשרות להשתמש בעיצוב אישי של אחסון והארונות תוכלו לקבל אחסון שמעשרי ומחק את הקונספט העיצובי שאותו אתם מתכננים באופן מדויק לתכנית העיצוב שלך. נצלו את ההזדמנות להוסיף צבע וטקסטורה.

4. הסתרה והצגה

ארונות יכולים גם להציג ולהסתיר, לכן חשוב על צרכי התצוגה שלך כמו גם על דרישות האחסון שלך בעת ביצוע העבודה. ייתכן שתרצה מדפים אינטגרליים עם תאורה משולבת. חשבו גם על הדברים שתרצו להסתיר. ריהוט מובנה יכול להסוות חוטים גלוייםשאנחנו רוצים להסתירוכל מיני מכשירי חשמל

5. אחסון מובנה

שקלו את המראה שאתם רוצים להשיג. ארונות מובנים מציעים סגנון מינימליסטי ואילו לחלקים בודדים יש תחושה בוהמית ונינוחה יותר

6.כשהתקציב לא גדול

למרות שתוכלו להזמין אחסון בודד, לרוב אין צורך בכך אתם יכול להתאים אישית פריטים, מוכנים על ידי צביעתם או החלפת ידיות והוספת תאורה. ייתכן שתוכלו אפילו לשנות את החזיתות של הרהיט ולהכניס חומרים נוספים.

7. פונקציה וצורה

בין אם בחרתם באחסון מובנה נפרד, יש צורך להתאימם לתכנית הכוללת שלכם. אין מקום לפריט פונקציונלי גרידא בעיצוב. זה יסכן את כל המראה שלך. באותה מידה, אחסון שמציב צורה לפני הפונקציה יהווה מקור מתמיד לתסכול. זהה תחילה את הצרכים התפקודיים של עיצוב האחסון שלך. לאחר מכן תוכלו לשלב חומרים, צבעים ומרקמים הבנויים על פי התוכנית שלכם.


99 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page