top of page
  • תמונת הסופר/תמירי צור - מעצבת פנים

תכנון תאורה

כיצד לתכנן ולעצב את התאורה שלכם

אין מנוס מזה - תאורה חשובה. הדבר עלול להשפיע באופן דרסטי על המראה והתפקוד של חלל. כדי להפיק את המרב מעיצוב התאורה שלכם, עליכם להבין את תהליך התכנון ואת סוגי התאורה השונים.

איך מתחילים ?


חשוב לעצב את מערך התאורה שלכם בשלבים הראשונים של תוכנית העיצוב שלכם. נקודות תאורה החזקות והזזתן לאחר התכנון יכול להיות עסק מבולגן ומפריע שצריך לקרות לפני שאתם ומלבישים ומרהטים את החלל.

להלן גישה צעד אחר צעד לקבלת ההחלטות הקריטיות בתוכנית התאורה:


1. תחילה יש להחליט על פריסת הרהיטים שלכם. מיקום הספות, השולחנות, ארונות התצוגה וגופי המטבח שלכם יקבעו היכן אתם זקוקים למקורות אור.

2. דעו היכן ברצונכם להציג יצירות אמנות ותכונות מוקד אחרות. ערוכו את הגבהים של כל קיר כדי לקבוע היכן למקם תאורה כדי להשלים ולהאיר את החלקים הללו.

3. אם אתם משרטטים את התוכנית בעצמכם, צרו תוכניות רצפה וגבהים. לאחר מכן תוכלו להשתמש בסימון גבהים כדי להציג את מיקום קרני האור, כיוון ורוחבן. השתמשו בעטים בצבעים שונים לכל סוג תאורה. זה יעזור לכם לעקוב אחר המטרות שלכם.

4. גלו איפה אתם זקוקים לשטיפות אור ואיפה מתאימים קרני אור בכיוונים חדים וממוקדים יותר. סמנו את הכל על התוכנית.

5. זי

כרו שתוכנית התאורה שלכם היא חלק מכל העיצוב שלכם. שקלו זאת ביחס למרקמים, שכבות, מראה ותחושה של החלל.

סוגי תאורה

אנו משתמשים בבתים שלנו למגוון מטרות לאורך היום. כל פעילות מביאה מצב רוח משלה וצרכים פונקציונליים שונים מבחינת האור. חשוב להבין את סוגי האור ומה הם יכולים להשיג לפני שתשקיעו בתכנית שלכם. הידיעה כיצד לרתום גם אור וגם צל תפתח מספר עצום של רעיונות והזדמנויות לגרום למרחב שלך לזרוח.

א. תאורה כללית

אנשים נוטים ללכת לפי כיוון מיקום המקור האור העיקרי במרכז החדר. זה למעשה יזרוק אתכם לצל. החוכמה היא להשתמש באור עקיף כדי ליצור אור נוח במקום בו הוא נדרש. אור ישיר כלפי מטה אינו מחמיא וקשה בעיניים, לכן נסו להימנע ממנו.

אתם יכולים להיעזר בתאורת אווירה בכל כך הרבה דרכים, אבל הנה כמה רעיונות:

הוסיפו תאורת לד במרווחי הצל על ידי תאורת LED לחצאים שבמדרגות בכדי להוביל את הדרך בעדינות.

השתמשו באלמנטים אדריכליים מוסתרים כדי להאיר ברכות את החלל שבין רהיטים גבוהים, כמו ארונות ספרים וארונות מתכת. אי היכולת לראות מאיפה האור מגיע מוסיף לאווירה הרגועה.

תאורת לביצוע פעולות

בית מעוצב היטב מואר כך שכל חדר פונקציונאלי כמו שהוא יפה. אולי תרצו לעבוד ליד שולחן האוכל, לקרוא ספרי בישול במטבח או לה


תאפר בחדר השינה שלכם. תהיה המשימה אשר תהיה, תרצו לשים אור על אזור שבו אנחנו רוצים לבצע את הפעולה שברצוננו לבצע. מיקום גופי תאורה מתכווננים / ספוטים במקומות שבהם אתם זקוקים להם. כשאתם לא משתמשים באור לפעולה מסויימת, אתם יכולים לעמעם אותו כדי להוסיף דרמה לחדר.

תאורת אווירה

שכבות חשובות במערכת התאורה שלכם כמו בעיצוב הפיזי של החדר שלכם. אי אפשר להירגע תחת אור בוהק הקשה והבלתי ניתן להחלפה. בניית שכבות של תאורת אווירה מזמנת רגיעה. ביצוע תאורת אווירה סביב שולחן האוכל הוא כל כך הרבה יותר קל לארוחה לאור רך. הזוהר העדין של המנורות בסלון שלכם יעזרו לכם לשקוע בספה שלכם ולהתמכר לסרט.

אחת הדרכים הקלות ביותר להשיג תאורת אווירה היא לשלב דימר בחלל שלכם. זה יתן לכם שליטה על המנורות שלכם ממתג אחד או יותר, ויאפשר לכם לעמעם אותם כך שיתאימו לאירוע. בחרו קווים רכים וגווני פשתן מישושים או טבעיים לתחושה חמימה ונעימה. הוסיפו מנורות קיר עם מנורות שולחן עומדות גבוהות או מנורות רצפה.

אל תשכח שתוכלו להוסיף מקורות אור שאינם חשמליים כדי גם לשפר את מצב הרוח. חשבו נרות, מנורות שמן ואור של אש/ אח.

תאורה נסתרת

המשטחים הצמודים בזהירות לתאורה זו יקבלו מימד חדש כשנזרוק עליהם אור. פנסי אור LED יהפכו קרשי רצפה מאט שחורים לתהום ללא תחתית כנגד קירות גבס או אלמנטים מתכתיים יהפכו לטקסטורה חדשה ומעניינת. ספוטים בארון ישפרו את הטקסטורה של חפצי התצוגה שלך. התאורה הטובה ביותר תדגיש כל פרט ותחיה את החושים. לשטוף קירות ותמונות גדולות באלומות אור רחבות.

תאורה דקורטיבית – תאורת הWOW

כל חדר זקוק למעט 'וואו', וזה חל על תאורה כמו גם על רהיטי שהם דקורטיביים. המוקד של תאורה דקורטיבית הוא היופי שלה כאובייקט, ולא התאורה עצמה.

האור אולי לא מגיע מהיצירה עצמה, אלא ממקורות אחרים של שטיפת אור על צורתו.

שילוב מעגלים מרובים בתכנית התאורה שלכם יעניקו לכם גמישות ושליטה.

אולי תרצו שיהיו לכם מעגלים נפרדים עבור:

מנורות

תאורת לפעולות מסוימות

פנסי קיר ותאורה תלויה

תאורה רכה

הדגשת יצירות אמנות

חלל יכול להיות כל כך דינמי כשאתם משתמשים באור בשילובים שונים ובעוצמות שונות.

קחו השראה מהמקומות שאתם מבקרים בהם. ברים, מלונות ומסעדות כולם משתמשים במניפולציות אור כדי לשפר את תחושת הרוגע והשלווה שלכם. שימו לב מה גורם לכם להרגיש טוב בחללים אלו ויישמו אותם בתאורה שלכם.77 צפיות0 תגובות

Kommentare


bottom of page